• info@imunodiagnostika.lt
  • +370 5 2469088

Blog

Imunologiniai tyrimai

Imunologija – tai organizmo imuninės sistemos, jos funkcijų ir sutrikimų tyrimas. Serologija – tai kraujo serumo (skaidraus skysčio, kuris išsiskiria, kai kraujas sukreša) tyrimas.

Imunologijos ir serologijos laboratorijose daugiausia dėmesio skiriama šiems tyrimams:

antikūnų nustatymui. Tai baltymai, kuriuos gamina tam tikros rūšies baltosios kraujo ląstelės, reaguodamos į organizme esančią svetimą medžiagą (antigeną).

Imuninės sistemos problemoms tirti. Tai apima atvejus, kai organizmo imuninė sistema puola savo paties audinius (autoimuninės ligos) ir kai organizmo imuninė sistema yra nepakankamai aktyvi (imunodeficito sutrikimai). Imunologiniai tyrimai atliekami imunodiagnostika centre.

Kodėl atliekami imunoglobulinų tyrimai?

Gydytojai gali tikrinti imunoglobulino kiekį, norėdami nustatyti, ar žmogus serga infekcija, ar yra apsaugotas nuo infekcijos (turi imunitetą). Gydytojai taip pat naudoja imunoglobulinų tyrimus, kad padėtų diagnozuoti imunodeficitus (kai imuninė sistema neveikia taip, kaip turėtų). Gydytojai gali įtarti imunodeficitą vaikui, kuris dažnai serga infekcijomis arba neįprastomis infekcijomis.

Tyrimai gali būti atliekami vertinant alergijas ar autoimunines ligas, tokias kaip jaunatvinis idiopatinis artritas, vilkligė ir celiakija.

Imunologinis kraujo tyrimas

Imunologinis kraujo tyrimas, bet kuris iš diagnostinių kraujo tyrimų, kuriuose naudojami antigenai (svetimi baltymai) ir antikūnai (imunoglobulinai) imuninės sistemos sutrikimams nustatyti. Imunitetas ligoms priklauso nuo organizmo gebėjimo gaminti antikūnus, kai susiduriama su antigenais. Antikūnai prisijungia prie antigenų ir padeda juos pašalinti iš organizmo.

Organizmo nesugebėjimas gaminti tam tikrų klasių imunoglobulinų (IgG, IgA, IgM, IgD, IgE) gali sukelti ligą. Antigeno ir antikūno reakcijos metu susidarę kompleksai gali nusėsti beveik bet kuriame audinyje ir sukelti to organo funkcijos sutrikimus. Imunofluorescenciniai tyrimai, skirti antinukleariniams antikūnams (antikūnams, kurie jungiasi prie branduolio antigenų) nustatyti, gali būti naudojami tokioms ligoms, kaip sisteminė raudonoji vilkligė, diagnozuoti. Tyrimai, kuriais nustatomi specifiniai IgG ir IgM kompleksai, vadinami reumatoidiniais faktoriais, gali padėti patvirtinti tam tikrų būklių, įskaitant Sjögreno sindromą, reumatoidinį artritą ir lėtinį hepatitą, diagnozę.

Organizmo nesugebėjimas sukurti antikūnų prieš įsibrovusias bakterijas gali atsirasti dėl užsikrėtimo ŽIV, kuris pažeidžia baltuosius kraujo kūnelius – pirmiausia monocitus, makrofagus ir pagalbinius T limfocitus. Pagalbiniai T limfocitai yra T limfocitų pogrupis, kurie yra pagrindiniai imuninio atsako reguliatoriai ir dauginasi reaguodami į antigeninę stimuliaciją.

UAB Imunodiagnostika investicijos į su COVID-19 susijusias MTEP veiklas

UAB „Imunodiagnostika“ įgyvendina projektą „UAB „Imunodiagnostika“ investicijos į su COVID-19 susijusias MTEP veiklas“, Nr. 01.2.1-LVPA-T-858-01-0003 finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo. Finansuojama kaip Europos Sąjungos atsako į COVID-19 pandemiją priemonė (projekto biudžetas – 582.094,59 EUR, skirtas finansavimas – 465.675,67 EUR).

Projekto tikslas – sukurti pasaulio mastu inovatyvią hibridinę testavimo sistemą antikūnių, specifinių COVID-19 ir kitų peršalimo ligų virusų, nustatymui.

Sėkmingai įgyvendinus MTEP veiklas bus sukurtas naujas daugiafunkcinis ELISA testas, kuris bus lengvai pritaikomas visose ligoninių laboratorijose, nes jose jau yra tam reikiama įranga. Taip pat bus kuriami didelio jautrumo testai, juose bus galima patikrinti atsaką iš karto keliems viruso antigenams, dėl ko pagerės testo tikslumas.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2021-01-15

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2021-12-31

UAB „Imunodiagnostika“ investicijos į diagnostinių testų gamybą

UAB „Imunodiagnostika“ įgyvendina projektą „UAB „Imunodiagnostika“ investicijos į diagnostinių testų gamybą “,  Nr. 03.3.1-LVPA-T-859-0026, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (projekto biudžetas – 769.298,14 €, skirtas finansavimas – 730.833,23  €).

Projekto tikslas – sukurti tinkamą infrastruktūrą diagnostinių testų, skirtų COVID-19 specifiškų IgG ir IgM klasės antikūnų nustatymui, gamybą.

Projektu bus siekiama sukurti infrastruktūrą testuose naudojamų baltymų producentų auginimui ir išskyrimui iš mielių bei audinių kultūrų. Tirpalų gamybos padalinyje, be standartinės įrangos, reikalingos tirpalų gamybai ir ruošinių saugojimui, planuojama sumontuoti pusiau automatinio tirpalų fasavimo liniją, siekiant tirpalų fasavimo procesą maksimaliai automatizuoti.

Individualizuoto alergijų diagnostikos įrankio, veikiančio dirbtinio intelekto principu, kūrimas

UAB „Imunodiagnostika“ įgyvendina projektą „Individualizuoto alergijų diagnostikos įrankio, veikiančio dirbtinio intelekto principu, kūrimas“, Nr. 01.2.1-LVPA-K-856-01-0225, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (projekto biudžetas – 1.447.516,87 €, skirtas finansavimas – 1.039.255,41 €). Projekto tikslas – sukurti pasaulio mastu inovatyvų alergijų diagnostinį įrankį (individualizuoto alergijų diagnostikos įrankio, veikiančio dirbtinio intelekto principu). Sukurtos diagnostikos įrankio pagalba bus galimybė greičiau, lengviau ir nepraleidžiant svarbios informacijos (kiek įmanoma, eliminuojant žmogiškąjį faktorių) nustatyti alergijų diagnozes pagal gautus kraujo tyrimų rezultatus.

Inovatyvūs įrankiai alergijų diagnostikai ir gydymui

UAB „Imunodiagnostika“ įgyvendina projektą „Inovatyvūs įrankiai alergijų diagnostikai ir gydymui“ (projekto Nr. J05-LVPA-K-03-0086) pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. J05-LVPA-K „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“, kuris yra finansuojamas iš Europos Regioninės plėtros fondo. Projekto tikslas – sukurti pasaulio mastu inovatyvų, biotechnologinę komercinę vertę turintį produktą – rekombinantinius baltymus su tinkamomis diagnostikai reagentų savybėmis. Projekto metu įmonė papildys savo turimą infrastruktūrą nauja įranga, kurios pagalba bus vykdomi moksliniai tyrimai ir kuriamas naujas produktas. Projekto metu kuriami rekombinantiniai baltymai/alergenai atitiks sparčiai besikeičiančias rinkos realijas:

• Sukurta technologija leis ekonomiškai ir standartizuotai gaminti didelius kiekius rekombinantinių alergenų, kurie bus pranašesni už gaminamus kitais metodais.

• Sukurti aukšto imunoreaktyvumo rekombinantiniai alergenai reikšmingai pagerintų diagnostinių testų jautrumą ir specifiškumą;

• Augalų sistemoje sukurti rekombinantiniai alergenai/baltymai pakeistų natyvius alergenų baltymus imunoterapijoje